ITF 2016
Turneul Internaţional Feminin de Tenis 2016
08 Octombrie 2016 | 19:44
Ilona Ghioroaie, din nou campioană la turneul „ITF Chişinău”
Jucătoarea de tenis din România, Ilona Ghioroaie, a devenit din nou campioană la turneul „ITF Chişinău”. După ce acum o săptămână a câştigat primul turneu, românca nu a întâmpinat probleme nici la al doilea. Ea a trecut în finala mare de favorita gazdelor Adriana Sosnovschi, relatează Mesager.
07 Octombrie 2016 | 12:00
07 Octombrie 2016 | 11:15
06 Octombrie 2016 | 19:32
Adriana Sosnovschi s-a calificat în semifinalele turneului ITF
Adriana Sosnovschi s-a calificat în semifinalele turneului ITF de la Chişinău. În sferturile de finală, jucătoarea din Moldova a trecut de Elena Ploskina din Ucraina în două seturi, scor 7-5, 6-2, relatează Mesager.
05 Octombrie 2016 | 18:41
Alexandra Perper s-a calificat în sferturile de finală la „ITF Pro Circuit”
Alexandra Perper s-a calificat în sferturile de finală ale turneului „ITF Pro Circuit”. Favorita numărul 1 a competiţiei a trecut în turul doi de ucraineanca Nadya Kolb. La turneul precedent găzduit săptămâna trecută tot de capitală, Perper s-a oprit în turul doi, relatează Mesager.
05 Octombrie 2016 | 11:00
05 Octombrie 2016 | 10:00
04 Octombrie 2016 | 18:08
Adriana Sosnovschi s-a calificat în optimile de finală la „ITF Pro Circuit”
Adriana Sosnovschi a reuşit calificarea în optimile de finală ale turneului „ITF Pro Circuit” de la Chişinău. Tenismena din Moldova a trecut de rusoaica Olga Pucikova în o oră şi 44 de minute de joc, relatează Mesager.
01 Octombrie 2016 | 18:10
Ilona Ghioroaie, câştigătoarea Turneului Internaţional ITF Pro Circuit $10 000
Turneul Internaţional ITF Pro Circuit, dotat cu premii în valoare de zece mii de dolari, a fost câştigat de Ilona Ghioroaie. În final, românca a învins-o pe Veronika Kapşai din Ucraina în două seturi, relatează Mesager.
Turneul Internaţional ITF Pro Circuit $10 000 a început la Chişinău
Turneul Internaţional ITF Pro Circuit $10 000 a început luni, 26 septembrie, la Chişinău. Alexandra Zaicenco a trecut în trei seturi de românca Simona Ionescu, iar Valentina Dancenco a pierdut în faţa altei sportive din România, Teodora Stângă, relatează Mesager.